12104/66
Sally Philipsen (f. København 1879, d. sst. 1936)
Palæet i Roskilde med domkirken i baggrunden. Usign. Olie på pap. Lysmål 42×41. Rammemål 45×44.
Ridser.
Kunst, antikviteter & design, 28. januar 2021
Vurdering
Hammerslag