2427/​271

Stor patineret bronze røgelseskar på tre dyrepoter. Med stand af træ. Mærket Ming Xuande Fifth year, lavet af Wu Bangzuo. 17. årh. H. 47 cm. L. 55 cm.

Proveniens: Fra en dansk samling.

Wear, scratches, lid with some internal repair.

I Lyngby
Vur­dering

50.000–75.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?