1239/173
Julius Petersen (f. Aarhus 1851, d. sst. 1911)
Efterårsparti fra Marselisskoven. Sign. Julius Petersen 1902. Olie på lærred. 70×82.
Ældre malerier og antikviteter, 24. september 2012
Vurdering
Hammerslag