2204/701
Carl Fagerlund (f. 1915, d. 2011)
Et par loftslamper af messing og glas. Udført hos Orrefors. Diam. 36. (2)
Alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 25. januar 2022
Vurdering
Hammerslag