2139/531
Jens Birkemose (f. København 1943, d. 2022)
Komposition. Fragment fra cafe Kellerdirk på Frederiksberg Allé. Usign. Olie på plade. 118×96.
Lidt afslag på pladen i nedre venstre hjørne, og rammen har lidt afskalninger.
Moderne kunst og design, 28. september 2021
Vurdering
Hammerslag