2022/754
Dansk møbeldesign
Øreklapstol med runde, tilspidsende ben af bøg. Sider, sæde samt ryg betrukket med orange uld.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Betræk falmet samt med slitage, pletter og smuds. Ben med lette ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 26. maj 2020
Vurdering
Hammerslag
19 bud