Marie Sandholt (f. København 1872, d. sst. 1942)
“Modelstudie”. Sign. M. S. Olie på lærred. 56,5×35,5.
Proveniens: På blændrammen stempel fra kunstnerens dødsbo-auktion.
Mindre krakeleringer samt enkelte minimale afskalninger. Behov for let overfladerensning og let opstramning.
1003343 |