N. G. Rademacher (f. Nyborg 1812, d. Estland 1885)
Udsigt over Lemvig. Sign. N. R. 1877. Olie på lærred. 27×37.
Enkelte ridser ved øvre kant samt mærke langs øvre kant. Behov for rensning og opstramning.
857597 (Autobud) | ||
166049 | ||
857597 |