1512/​876

Erik Buck (f. 1923, d. 1982)

Sæt på seks stole af teak, betrukket i sæde og ryg med sort skai. Model OD 49. Udført hos OD Møbler. (6)

Betræk med alders- og brugsslitage. Stel med ridser og mærker primært på ben.

Moderne kunst og design, 17. marts 2015

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK