1512/876
Erik Buck (f. 1923, d. 1982)
Sæt på seks stole af teak, betrukket i sæde og ryg med sort skai. Model OD 49. Udført hos OD Møbler. (6)
Betræk med alders- og brugsslitage. Stel med ridser og mærker primært på ben.
Moderne kunst og design, 17. marts 2015
Vurdering
Hammerslag