2431/828
Povl Christensen (f. København 1909, d. Helsingør 1977)
Landskab med træer. Sign. Povl C. 51. Olie på lærred. 98×131.
Mindre krakeleringer samt afskalninger.
Moderne kunst og design, 30. juli 2024
Vurdering
Hammerslag