1934/​15

Joachim Ludvig Bünsow (f. 1821, d. 1910)

Skovparti med kig til sundet og jægere i forgrunden. Sign. I. Bünsow, 1852. Olie på lærred. 85×111.

Talrige krakeleringer. Mindre afskalninger. Retoucheringer.

Ældre malerier og møbler, 19. august 2019

Vur­dering

10.000 DKK

Hammerslag

7.000 DKK

7.000 DKK