1934/15
Joachim Ludvig Bünsow (f. 1821, d. 1910)
Skovparti med kig til sundet og jægere i forgrunden. Sign. I. Bünsow, 1852. Olie på lærred. 85×111.
Talrige krakeleringer. Mindre afskalninger. Retoucheringer.
Ældre malerier og møbler, 19. august 2019
Vurdering
Hammerslag