2441/213
To kinesiske madspande af porcelæn, dekoreret i farver med figurer og tekst. Seglmærket. 20. årh. H. 17 og 19 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Et låg med ødelagt knop. En med afslag på rand samt mindre afslag.
Fra
i
Vurdering