2140/922
Art Deco stil
Standerlampe af sortlakeret metal og messing. 1950'erne. H. inkl. skærm 162.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Nyere uoriginal skærm. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 5. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag