2125/125
Lavt kinesisk kar af udskåret træ. 19. årh. Variabel H. 13–15. Diam. 54.
Revne i træet. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. juni 2021
Vurdering
Hammerslag
18 bud