2049/​50

Italiensk spejl i ramme af udskåret og forgyldt træ. Barokform. 19. årh. H. 39. B. 33.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Revner i træet. Afskalninger i af malingen. Spejlglasset er forvitret.

Ældre malerier, møbler og varia, 30. november 2020

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag

3.800 DKK

3.800 DKK
(Autobud) 3.600 DKK
3.400 DKK
(Autobud) 2.800 DKK
2.700 DKK
2.600 DKK
2.500 DKK