903/833
Svensk design
Håndvævet tæppe af uld i rölakan teknik, med geometrisk mønster i grønne og blå nuancer. Sign. B. Udført anden halvdel af 20. årh. L. 255. B. 162.
Sølv, keramik, møbler, belysning og tæpper, 30. september 2021
Vurdering
Hammerslag