Bjørn Wiinblad (f. København 1918, d. 2006)
Tre store næsten ens hurricanes på messing fødder. Usign. H. 58–59. (3)
Proveniens: Prototyper, erhvervet af nuværende ejer direkte fra Bjørn Wiinblads (1918–2006) egen samling.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 2. juni 2020