2412/265
Lågkrukke og bordlampe af porcelæn, dekoreret i farver og guld med ornamentik på krakelé grund. Dahl-Jensen. Bordlampe sign. C. Henriksen 213/641. Lågkrukke H. 23. Lampe H. ekskl. montering 30. (2)
Lågkrukke med filt under bund, lågknop knækket, løs del medfølger. Bordlampe undersøgt med montering, uden garanti for skjulte fejl. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. marts 2024
Vurdering
Hammerslag