2445/​255

Kinesisk famille rose bordlampe af porcelæn, dekoreret i farver og underglasur blå med figurscener, fransk montering af forgyldt bronze. 18. og 19. årh. H. inkl. skærmholder 69.

Base med hul til ledning. Nyere ledning. Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage. Undersøgt med montering, uden garanti for skjulte fejl. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.250 DKK

14 bud

878142 (Autobud) 1.250 DKK
840644 1.200 DKK
878142 (Autobud) 1.150 DKK
840644 1.100 DKK
878142 (Autobud) 950 DKK
840644 900 DKK
878142 650 DKK
840644 600 DKK
802046 (Autobud) 550 DKK
840644 500 DKK
802046 420 DKK
840644 (Autobud) 400 DKK
802046 380 DKK
840644 360 DKK