1723/​572
Pierre Alechinsky: “Triade”. Alle sign. Alechinsky, 22/99. Ætsning og litografi i farver. Lysmål 29×22. (3)

Be­skriv­el­se

“Triade”. Alle sign. Alechinsky, 22/99. Ætsning og litografi i farver. Lysmål 29×22. (3)

Dette emne er belagt med kunstnerafgift til Copydan.

Undersøgt i ramme. Intet at bemærke.

Moderne kunst og design, 6. juni 2017

Moderne grafik

Kunstner

Pierre Alechinsky (f. Bruxelles 1927)

Vur­dering

10.000–12.000 kr.

Hammerslag

13.000 kr.

Byder Tidspunkt Beløb
Autobud 13.000 kr.
12.500 kr.
Autobud 12.000 kr.
11.500 kr.
Autobud 11.000 kr.
10.500 kr.
Autobud 10.000 kr.
9.500 kr.
9.000 kr.
8.500 kr.
Autobud 8.000 kr.
7.500 kr.
7.000 kr.