2009/46
Hans Paap (f. 1894, d. 1966)
Cowboy. Sign. Hans Paap, New Mexico. Olie på lærred. 55×46.
Større krakeleringer. Rider i farvelaget. Mindre afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020
Vurdering
Hammerslag