2050/​213

Samling diverse skeer samt Louis XVI form peberbøsse af sølv. Danmark, Holland m.v. 18–19. årh. Vægt 131 g. L. skeer 9–13 cm. H. 9,5 cm. (9)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Buler, ridser og mærker. En ske repareret.

Ældre malerier, møbler og varia, 7. december 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

800 DKK

800 DKK
750 DKK