1921/640
Edvard Weie (f. København 1879, d. Frederiksberg 1943)
Skrænter ved Glænø. Sign. E.W. Akvarel på papir. Lysmål 48×50
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet. Falmet
Moderne kunst og design, 21. maj 2019
Vurdering
Hammerslag