2048/83
Københavner Louis XVI chatol af mahogni, overdel med tre låger, front med skriveklap og fire skuffer. Ca. 1800. H. 205. B. 124. D. 60.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Enkelte revner i træet.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
Vurdering
Hammerslag