1513/850
Frits Schlegel (f. Frederiksberg 1896, d. Ordrup 1965)
Pendel med medfølgende hejsefunktion samt baldakin af messing. Model P 295. Udført hos Lyfa. H. 35. Diam. 44.
Litteratur: Mobilia 1961.
Stand
Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 24. marts 2015
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
11 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||