2148/​137

Rundt Tabriz Mahi tæppe, Persien. Medaljondesign. Konturer og partier med silkeluv. Ca. 640.000 kn. pr. m2. 21. årh. Diam. 154.

BEMÆRK: EFTERSYN FRA 3–7.2(lukket 6.2) BE AWARE: PREVIEW FROM 3–7.2(CLOSED 6.2)

Jævnt falmet.

Ældre malerier, møbler og varia, 29. november 2021

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag