Ubekendt maler, 20. årh.s begyndelse
Sommerdag ved en fjord med bådebro. Utydeligt signeret. Dateret 1913. Olie på lærred. 25×34.
Lærred bør strammes op. Mindre krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
998214 |