2005/​256 Terrin med underfad af porcelæn, dekoreret med blomsterranker. 19. årh. Terrin H. 25. (2)

Be­skriv­el­se

Terrin med tilhørende underfad af porcelæn, dekoreret i blå og guld med blomsterranker i polykrome farver. Mærket i blå med S og pil. 19. årh. Terrin H. 25. Fad L. 39. (2)

Slitage på guld og underfadets midterfelt. Terrin med mindre kanthak under forgyldning.

Ældre malerier, møbler og varia, 27. januar 2020

Vur­dering

1.000 kr.

Hammerslag

320 kr.

(Autobud) 320 kr.
300 kr.
(Autobud) 290 kr.
280 kr.
(Autobud) 270 kr.
260 kr.
250 kr.