2005/​256

Terrin med tilhørende underfad af porcelæn, dekoreret i blå og guld med blomsterranker i polykrome farver. Mærket i blå med S og pil. 19. årh. Terrin H. 25. Fad L. 39. (2)

Slitage på guld og underfadets midterfelt. Terrin med mindre kanthak under forgyldning.

Ældre malerier, møbler og varia, 27. januar 2020

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag

320 DKK

(Autobud) 320 DKK
300 DKK
(Autobud) 290 DKK
280 DKK
(Autobud) 270 DKK
260 DKK
250 DKK