2005/256
Terrin med tilhørende underfad af porcelæn, dekoreret i blå og guld med blomsterranker i polykrome farver. Mærket i blå med S og pil. 19. årh. Terrin H. 25. Fad L. 39. (2)
Slitage på guld og underfadets midterfelt. Terrin med mindre kanthak under forgyldning.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. januar 2020
Vurdering
Hammerslag