2125/​7012

Et sæt tvillingefigurer, Ere Ibeji, udskåret patineret træ og perler. Yoruba, Nigeria. H. 20 og 22. (2)

Proveniens: Ex. Gammel dansk privatsamling.

Tribal art, 27. juni 2021

Vur­dering

3.000–5.000 DKK

Hammerslag

1.650 DKK

(Autobud) 1.650 DKK
1.600 DKK
1.550 DKK
1.500 DKK