2125/7012
Et sæt tvillingefigurer, Ere Ibeji, udskåret patineret træ og perler. Yoruba, Nigeria. H. 20 og 22. (2)
Proveniens: Ex. Gammel dansk privatsamling.
Tribal art, 27. juni 2021
Vurdering
Hammerslag