1947/122
Barok langbord af egetræ, rektangulær plade, skråtstillede ben hvorimellem fodlister. 18. årh. H. 74. L. 170. B. 75.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Let skæv plade.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. november 2019
Vurdering
Hammerslag