2441/​9040

Et par franske Napoleon III lampetter af forgyldt bronze, støbte med amoriner, bladværk og drueklaser, hver med to svungne lysarme. 19. årh.s anden halvdel. H. 52 cm. (2)

Alders - og brugsrelaterede spor.

I Lyngby
Vur­dering

12.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?