2432/578
Vilmantas Marcinkevicius (f. Kaunas, Litauen 1969)
“Couple from the sea”, 2017. Sign. Vilmantas Marcinkevicius med titel og datering på bagsiden. Olie og akryl på lærred. 150×120. Uindrammet.
Proveniens: Galleri NB, Viborg.
Moderne kunst og design, 6. august 2024
Vurdering
Hammerslag