Cathrine Lee (f. Pampa, Texas 1950)
“Utrecht”, 1990. Sign. og dateret med titel på bagsiden. To-delt relief i patineret kobber og bronze. 61×50×4.
Proveniens: Galleri Weinberger, København.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier og skulpturer, 16. juni 2020