Fritz Syberg (f. Faaborg 1862, d. Kerteminde 1939)
Sommerlandskab med udsigt over blomstrende marker og enge. Sign. monogram. Olie på lærred. 67×96.
Retoucheringer. Mindre krakeleringer og afskalninger. Områder med tyndere farvelag. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. marts 2020