893/​250

Et par store gustavianske prismelampetter af forgyldt bronze, hver med to lysarme, støbt med vædderhoveder og store prismespyd. Stockholm, 18. årh.s slutning. H. 92. (2)

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk

Møbler, tæpper og varia , 26. februar 2020

Vur­dering

40.000 DKK

Hammerslag

80.000 DKK