1841/9615
Elis Berg (f. 20. århundrede)
To vaser samt lågskål af glas i blå og grønne nuancer. Sign. B 199, 719 og 490. Udført hos Kosta, 1930erne. H. inkl. låg 20–22. (3)
Almindelig patina, herunder overfladeridser og mærker.
Torben Sørensens glassamling, 9. oktober 2018
Vurdering
Hammerslag