1841/​9615

Elis Berg (f. 20. århundrede)

To vaser samt lågskål af glas i blå og grønne nuancer. Sign. B 199, 719 og 490. Udført hos Kosta, 1930erne. H. inkl. låg 20–22. (3)

Almindelig patina, herunder overfladeridser og mærker.

Torben Sørensens glassamling, 9. oktober 2018

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag

750 DKK

750 DKK