1934/​24

Regence toiletspejl af rødlakeret træ, dekoreret med kineserier i guld og farver. Ca. 1720. H. 91. B. 46. D. 29.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Afskalninger. Senere bagbeklædning.

Ældre malerier og møbler, 19. august 2019

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag

3.400 DKK

3.400 DKK
3.200 DKK
3.000 DKK