1934/24
Regence toiletspejl af rødlakeret træ, dekoreret med kineserier i guld og farver. Ca. 1720. H. 91. B. 46. D. 29.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Afskalninger. Senere bagbeklædning.
Ældre malerier og møbler, 19. august 2019
Vurdering
Hammerslag