2048/939
Elof Risebye (f. Frederiksberg 1892, d. 1961)
Komposition med kvinde. Sign. Risebye, 1929. Olie på lærred. 60×47.
Stifthuller i hjørnerne.
Moderne kunst og design, 24. november 2020
Vurdering
Hammerslag