2434/23
Dansk dragkiste af blåmalet træ, plade af imiteret sten, front med fire svungne skuffer. Barok form, 20. årh. H. 106. B. 122. D. 63.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Nøgle medfølger.
Fra
i
Vurdering