1635/748
Dansk Design
Sæt på tre næsten identiske bordlamper med stamme af messing, sortlakeret skærm og fod, konisk underskærm af matteret glas. 1940–1950'erne. H. 40–42. Diam. 35. (3)
Stand
Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 30. august 2016
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
10 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||