Sam Francis (f. San Mateo, Californien 1923, d. Santa Monica 1994)
Uden titel fra mappen “Michel Waldberg: Poèmes dans le ciel”, 1986. Sign. Sam Francis, 17/100. Litografi i farver. Bladstørrelse 74×56
Litteratur: Lembark nr. L 273; SF-317.
Malerier og grafik, 7. juni 2017