1946/435
Fransk bergère af forgyldt træ. Louis XVI form, ca. 1900. Moderne polstring og betræk.
Proveniens: Sjællandsk herregård.
Stel med almindelige brugs- og alderstegn. Moderne betræk og polstring; fin stand.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019
Vurdering
Hammerslag
16 bud