12116/249
Prydvase af porcelæn, dekoreret i farver og guld med Eremitageslottet i cartouche på rød grund, hanke moddelerede i form af bukkehorn og maskaroner. B&G. 19. årh. H. 32.
Slitage på guldet.
Kunst, antikviteter & design, 22. april 2021
Vurdering
Hammerslag