2143/240
Lille spillemaskine i kasse af lakeret træ, i låget vignet betegnet Wien 1873. H. 12 cm L. 30 cm B. 16 cm.
Aldersrelateret slitage. Tre-fire tænder mangler. Optræknøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag