1709/763
Carl Fagerlund (f. 1915, d. 2011)
Standerlampe af messing monteret med fod og skiver af ravfarvet glas. Udført hos Orrefors. H. 120.
Stand
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design (udskudt), 4. marts 2017
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|