2431/280
Kiste af kamfertræ med beslag af messing, senere ikke originalt stel medfølger. 20. årh.s begyndelse. H. 45. H. ink. stel 60. B. 90. D. 40.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Låsens funktion er tvivlsom. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 29. juli 2024
Vurdering
Hammerslag
23 bud