2149/​8676

Stor russisk monumental Gudsmoderikon “Kazanaska”. Tempera på træpanel med forsænket billedflade/kovcheg. 18./19. årh. 61×72

Restaureret. Mindre krakeleringer.

Russisk tema, 6. december 2021

Vur­dering

20.000 DKK

Hammerslag

16.500 DKK

16.500 DKK