2149/8676
Stor russisk monumental Gudsmoderikon “Kazanaska”. Tempera på træpanel med forsænket billedflade/kovcheg. 18./19. årh. 61×72
Restaureret. Mindre krakeleringer.
Russisk tema, 6. december 2021
Vurdering
Hammerslag