2440/​793

Bjørn Wiinblad (f. København 1918, d. 2006)

Bordlampe af stentøj med geometriske mønstre og motiver i relief. Dekoreret med mørkeblå, grønne og grå glasurer samt med guldfarvede motiver. Sign. Bjørn Wiinblad. H. eksl. fatning 40,5. H. inkl. skærmholder 62.

Almindelig brugs- og alderspatina, herunder ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

I Lyngby
Vur­dering

4.000–5.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?