2440/869
Svend Aage Holm Sørensen (f. 1913, d. 2004)
Standerlampe af sortlakeret metal med mosaikker af blåt glas, opsat på base af sortmalet træ. Model 3033. Udført og mærket hos Holm-Sørensen & co. H. inkl. skærmholder 140.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Afslag.
Vurdering
1048667 |